Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP)

STEP to sekcja, która zajmuje się przede wszystkim pozyskiwaniem praktyk oraz staży dla studentów prawa i administracji. Nasza działalność polega na nawiązywaniu kontaktu z potencjalnymi praktykodawcami, ustalaniu warunków współpracy oraz wymagań wobec kandydata na praktykę i promocji oferty praktyk wśród studentów naszego wydziału. Dzięki nam od lat dziesiątki studentów mają możliwość odbywania praktyk w najlepszych łódzkich kancelariach, działach prawnych firm, bankach i innych instytucjach. Sukcesem naszej pracy są zadowoleni praktykodawcy, jak i studenci, którzy po ukończeniu praktyki mogą otrzymać propozycję stałej pracy.

STEP oferuje nie tylko praktyki lokalne, ale i praktyki w wielu państwach europejskich. Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich to przedsięwzięcie Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA, które swoim zasięgiem obejmuje ponad 40 krajów Europy. Aktualną ofertę praktyk programu STEP znajdziesz pod adresem: http://www.elsa.org/traineeships.html
Jeśli zdecydujesz się aplikować na praktykę międzynarodową, skontaktuj się z VP STEP, który z pewnością udzieli Ci potrzebnych informacji i wskazówek.

Co roku na Wydziale Prawa i Administracji są organizowane przez STEP Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych, w ramach których studenci mają okazję wziąć udział w różnego rodzaju spotkaniach z przedstawicielami zawodów prawniczych, szkoleniach z umiejętności miękkich, praktycznych warsztatach i wielu innych wydarzeniach, które mają na celu przybliżyć uczestnikom różne możliwości rozwoju w trakcie i po ukończeniu studiów, a także pomóc w wyborze własnej ścieżki kariery.

Legal Breakfast – STEP in future. Projekt ma na celu cykliczne spotkania z reprezentantami działów prawnych w korporacjach, bankach, mecenasami, kancelariami oraz innymi podmiotami związanymi z szeroko pojętym prawem. Esencją projektu jest wyjście do podmiotu – odmiennie jak to ma miejsce w trakcie eventów takich jak Dni Edukacji Prawniczych, Ogólnopolskich Dni Praktyk Prawniczych. Spotkania miałyby postać dialogu ze studentami.

Podmiotami, do których zwrócimy się z ofertą współpracy są między innymi PwC, Deloitte, EY, Infosys, KPMG, HAYS, mBank, ING Bank Śląski oraz lokalne kancelarie. Spotkania będą miały miejsce średnio raz lub dwa w miesiącu.

Uczestnictwo w wyjściu zależne jest od wypełnienia formularza zgłoszeniowego udostępnionego na stronie lodz.elsa.org oraz na wydarzeniu na Facebooku. Ilość osób biorących udział w spotkaniu będzie uzależniona od wielkości podmiotu.

Jeśli chciałbyś:

  • nawiązać kontakt z przedstawicielami różnych zawodów prawniczych i poznać kulisy ich pracy,
  • poznać i budować łódzki rynek praktyk prawniczych,
  • ćwiczyć umiejętności miękkie, poznać sztukę negocjacji i poprawić swoje zdolności w kontaktach interpersonalnych,
  • poznać studentów zaangażowanych w działalność ELSA i odbywających praktyki w Polsce studentów z innych państw,

dołącz do STEPu już dziś!