II Ogólnopolska Konferencja „Prawo i Medycyna”

cover-PiM

18 kwietnia 2015 roku odbędzie się II Ogólnopolska Konferencja Prawo i Medycyna organizowana przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Łódź oraz Uczelnianą Radę Samorządu Studentów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Konferencja ta jest cyklicznym projektem ELSA Łódź odbywającym się już po raz czwarty. Poprzednie edycje konferencji, zarówno odbywające się na poziomie lokalnym, jak i zeszłoroczna, która otrzymała status ogólnopolskiej, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

W tym roku poruszone zostaną kwestie prawa do samostanowienia pacjenta, usług w zakresie ochrony zdrowia, aspektów prawnych i etycznych klauzuli sumienia i uporczywej terapii.

Projekt organizowany jest w ramach programu wiodącego ELSA Poland, jakim jest program „Prawo i Medycyna”. Dzięki jego zeszłorocznej odsłonie zostaliśmy wyróżnieni w konkursie „Studencki Projekt Roku” w kategorii „Nauka i Technika”, a organizator konkursu – Grupa PZU – został Partnerem Głównym tegorocznej edycji. Przy organizacji konferencji wspiera nas również Okręgowa Izba Radców Prawnych, Partner ELSA Łódź.
Konferencja została objęta patronatami honorowymi Prezydenta Miasta Łodzi, Wojewody Łódzkiego, Rzecznika Praw Pacjenta, Naczelnej Rady Adwokackiej, Sądu Apelacyjnego w Łodzi, Izby Komorniczej w Łodzi, Rektora Uniwersytetu Łódzkiego, Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.
Patronami medialnymi Konferencji są: TVP Łódź, Radio Parada, Młodzi w Łodzi, Medycyna Praktyczna, e-prawnik.pl oraz beztogi.pl.
Więcej informacji: www.prawoimedycyna.com

Podziel się


Fatal error: Call to undefined function get_ssb() in /wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/single.php on line 42