ELSA Day

ELSA Day

Już w środę, 25 listopada, świętować będziemy 4. edycję ELSA Day. Jest to cykliczny projekt realizowany jednocześnie w kilkudziesięciu ośrodkach akademickich w całej Europie mający na celu szerzenie wiedzy o prawach człowieka. Tegoroczna edycja została poświęcona problematyce równości płci.

Z tej okazji zapraszamy Was do udziału w wielu ciekawych wydarzeniach i spędzenia tego dnia razem z ELSA Łódź! Oto plan dnia:

10:00 – 11:30 s. 005
Panel dyskusyjny „Pozycja kobiety w życiu społecznym i politycznym w Polsce”.

Panel dyskusyjny ma na celu przybliżenie studentom kwestii pozycji kobiety w życiu społecznym i politycznym w Polsce. Chcemy poruszyć tematy m.in kreowania postaci kobiety w mass mediach, utartych stereotypów czy dyskryminacji ze względu na płeć. Sylwetki prelegentów przedstawimy Wam już niebawem.

13.30 – 15.30 sala sądowa
Debata oksfordzka „Polska realizuje zobowiązania dotyczące praw kobiet i równości płci”.

Debata będzie toczyć się między dwiema grupami, składającymi się z członków Klubu Debat Oksfordzkich ELSA Łódź. Zadaniem jednej z grup będzie obrona tezy, podczas gdy druga drużyna powinna wykazać jej nieprawidłowość. Zachęcamy do udziału w roli publiczności !

10:00 – 16:00
ELSA PIEKARNIA – Kiermasz ELSowskich wypieków i bagiet.

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą – „bagieta” to w slangu studenckim powtarzanie roku, warunek. ELSA Łódź wychodzi Wam naprzeciw i proponujemy NAJTAŃSZE BAGIETY NA WYDZIALE. Kup dzisiaj, nie dostaniesz jutro! Będzie również coś na osłodę. Dodatkowo, fundusze zebrane podczas kiermaszu zostaną przekazane na cele charytatywne.

18:00 – 21:00 klub Szafa
PRAWNICZA AKADEMIA FILMOWA

A już wieczorem zapraszamy do klubu Szafa, gdzie wspólnie będziemy mieli okazję obejrzeć film „Rozstanie” – fascynującą opowieść o świecie, w którym nieustannie zazębia się to, co prywatne i publiczne, zewnętrzne i intymne, państwowe i osobiste, religijne i świeckie. Dzieło reżysera AsgharFarhadi’ego zostało obsypane najważniejszymi nagrodami w świecie filmowym m.in. Oscarem i Złotym Globem. A już po projekcji filmu dyskusja o problemach w nim poruszanych.

Zapisy na adres: zapisy@lodz.elsa.org.pl
W temacie wiadomości prosimy o podanie nazwy wydarzenia, w którym chcecie uczestniczyć.